O PROJEKCIE

Jeżeli szukasz miejsca rozwoju w środowisku artystycznym, kochasz teatr i poszukujesz przestrzeni, która wyzwoli twoją kreatywność, a dodatkowo wyszkoli Cię w kierunku techniki tanecznej i aktorskiej, to dobrze trafiłeś! Atelier Sztuk Taneczno-Teatralnych to wyjątkowe miejsce dla młodych artystów z pasją, dla których obcowanie ze światem teatru, kreowanie go i tworzenie jest fantastyczną, niekończącą się przygodą.


Atelier Sztuk Taneczno-Teatralnych obejmuje autorski program kształcenia oraz program przedmiotów wiodących – danej specjalizacji: tańca i aktorstwa. Łączenie tych dwóch dziedzin daje możliwość wymiany doświadczeń, częściowe współdzielenie przedmiotów teoretycznych i praktycznych, wspólne tworzenie spektakli, które mają na celu uwrażliwienie młodych artystów w świat kultury i sztuki.


OFERTA PROGRAMOWA

Zapraszamy do rekrutacji licealistów, którzy posiadają doświadczenie taneczne i zainteresowania teatralno-aktorskie. Zajęcia prowadzone są w ramach nauki w Międzynarodowej Szkole Mistrzostwa Sportowego „Edukacja i Sport” w Łodzi, która prowadzi klasy artystyczne: taneczną, taneczno-teatralną oraz aktorską. Nasze liceum to nie tylko propozycja dla młodych tancerzy, aktorów i miłośników sztuki. Dzięki wysokiemu poziomowi kształcenia i wyspecjalizowanej kadrze, pragniemy wskazać najlepszą drogę dla tych, którzy w przyszłości planują studia na wyższych uczelniach artystycznych.

Zajęcia, poza samym procesem edukacyjnym w zakresie tańca, śpiewu oraz aktorstwa mają ogromny wpływ na takie sfery rozwoju dziecka i młodzieży jak:

– kształtowanie warsztatu rozwoju artystycznego, tanecznego i teatralnego
– rozwijanie zdolności autoprezentacji i pewności siebie
– pobudzanie wyobraźni i myślenia abstrakcyjnego
– pielęgnowanie postawy sportowej
– wzrost poczucia rytmu oraz słuchu muzycznego
– rozwijanie umiejętności koordynacji ruchowej oraz pamięci ruchu
– ulepszanie sprawności fizycznej (skoczność, gibkość, rozciągnięcie)
– umiejętność pracy w zespole
– wzmacnianie postawy indywidualnej (styl, artyzm, wirtuozeria)
– wzmacnianie zainteresowań kulturą i sztuką

Kadrę Atelier Sztuk Taneczno-Teatralnych tworzy doświadczona, wykwalifikowana kadra trenerska i pedagogiczna – absolwenci i pedagodzy Akademii Muzycznej im. Grażyny i K. Bacewiczów w Łodzi, Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej, Akademii Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie i wielu innych cenionych uczelni.